Router MIKROTIK CCR1016-12G
– Hỗ trợ 12 cổng mạng Gigabit (WAN/LAN) tốc độ 10/100/1000.
– CPU 16 core 1.2Ghz.
– RAM: 2GB.
– Bộ nhớ: NAND 128MB.
– 1 cổng nguồn 220V
– Công suất sử dụng tối đa 53Wat
– Chuẩn rack 1U.
– Kích thước: 355x145x44mm
Thông số kỹ thuật
| Specifications | |
| Product code | CCR1016-12G |
| Architecture | TILE |
| CPU | TLR4-01680 |
| CPU core count | 16 |
| CPU nominal frequency | 1.2 GHz |
| Dimensions | 355x145x44mm |
| License level | 6 |
| Operating System | RouterOS |
| Size of RAM | 2 GB |
| Storage size | 512 MB |
| Storage type | NAND |
| Tested ambient temperature | -20°C to 60°C |
| Powering | |
| Number of AC inputs | 2 |
| AC input range | 100-240 |
| Max power consumption | 42 W |
| Max power consumption without attachments | 37 W |